Цифровий, або Brevis est - Страница 43


К оглавлению

43

— Ти схудла, — сказав він. — Вас там добре годують?

Мар’яна раптом усміхнулася. І так нетовста, вона мріяла схуднути завжди, з першого класу. Арсенові слова на хвилину повернули її з гри на землю.

— Так, на мені джинси висять, бо бігаю багато. Годують нормально. Та взагалі все добре… Найбільше дістають ці свині з другого корпусу, вони в нас поруч, через майданчик. Ну, свині! Недопалки кидають прямо під ноги. Кепочки їхні жовті вже засмальцьовані, навіть дівчата голів не миють! Футболок не перуть, шкарпеток не міняють, сморід од них на кілометр!

Мар’яна знову змінилась. Її очі стали колючі від ненависті і затуманені од щирої огиди:

— А шумлять як! Галасують і іржуть, дебіли. Як мені пощастило, що я не в другому корпусі і не в першому! У першому дівки-повії, як вийдуть на вечерю — ховайся! Колготки з люрексом в отакенну сіточку, спідниці задів не прикривають, а труси з дірками!

Арсен стримався й не відповів.

— Чого ти так дивишся? — Мар’яна раптом насторожилася. — Знову я щось не те сказала?

— Ні, все гаразд, — він зітхнув. — А що ти там казала про Іванченка? Хто його попередив, чому?

— А, ти ж не знаєш, — вона чомусь похнюпилась. — Він після гри розбухтівся, мовляв, це ти в усьому винен, ти просра… тобто пропустив атаку Змій. А наші пацани його на місце поставили. От і все.

Сонце зникло за деревами, проте в лісі було світло, наче опівдні. Зелена гусениця повзла по гілочці перед Арсеновими очима.

— Зрозуміло, — сказав він повільно. — Я зрозумів щодо твого плану, сьогодні посиджу над картою, прикину ймовірності. Ти, мабуть, іди, бо тебе ще почнуть шукати…

— Та хто там шукатиме? У нас — воля! Тільки після відбою вихователі рахують по головах, щоб усі були в корпусі. А до відбою ще години зо дві…

Зелена гусінь звалилася з гілки й пропала.

— До зустрічі, — сказав Арсен, відводячи погляд. — Не турбуйся, завтра ми їм покажемо, хто у дворі хазяїн.

* * *

Він вийшов з табору через центральний вхід. На воротах нудьгував самотній охоронець, він скоса глянув на Арсена й навіть ні про що не спитав. Арсен звернув з дороги, вкритої старим асфальтом, на бічну стежку й побрів лісом, слухаючи несміливого солов’я.

Мар’яна сказала: «Це тому, що бігаю багато». Може, справді бігає? Територія табору велика. Розвідала ж вона якось цю дірку в паркані біля трансформаторної станції? Або це вже зовсім чітке — чіткішого годі уявити — перенесення ігрового досвіду в реал?

Він побачив повалене дерево й сів. Убив на щоці комара. Треба було захопити з собою з дому якийсь репелент — бо зжеруть до кісток, кровопивці. А якщо щиро — невже йому так потрібна ця робота, за яку він змагається? Що, гроші? Та батьки непогано заробляють, у нього й у самого збереглися сякі-такі кошти в мережі — від продажу собак. Йому ще школу закінчувати, в інститут вступати…

Огорнула безнадія. «Школу закінчувати», «в інститут вступати». Знову повернення до вихідного пункту, коли вже замерехтіла було світла перспектива: я ґеймер, і цим пишаюсь, і цим живу, і від нудного квесту під назвою «здобути місце в житті» можу відмовитися.

Мені хочеться бути переможцем, подумав Арсен. Ну, це ясно. Є інше: мені не хочеться бути «лузером». Цілком можливо, що ця мотивація чимось нагадує несподівану пристрасть до йогурту, як же він називався… «Йорг». Виходить, цю мотивацію, як прищеплену ззовні, ми маємо повне право задавити. Що лишається? Я цілком можу дограти цю партію заради самої гри. Заради хлопців і дівчат, яким хочеться ноутбук чи, в гіршому разі, плеєр. Якщо я програю — клан програє — нічого жахливого не станеться. Ну, пообурюється Іванченко, ця горила недороблена. Нехай собі. Я не почую. Роз’їдуться по домах і всі забудуть, і Мар’яна забуде, та й хто вона мені? Ніхто… Виходить, я не повинен особливо переживати через майбутню поразку. А вона вже поруч, поразка, на відстані руки. Штурмуй їдальню, не штурмуй — треба визнати, що у воєнних операціях Толік сильніший за мене, а Аня — винахідливіша.

Виходить, я лузер. Отже, місця не одержу. Так буває: з приємною усмішкою тебе виставляють за двері, спробуйте, мовляв, щастя в іншому місці. І ти стоїш, переповнений, як соплями, цінним досвідом, і тільки й думаєш, щоб він горлом не поліз…

У цю мить він почув пісню. Хтось ішов лісом, по дорозі від табору, і тонким голосом співав «А Hard Days Night» пристойною англійською.

Він устав і подивився крізь гілки. Каштанове волосся, зібране у хвіст, рюкзак за плечима, блакитна курточка, джинси; по дорозі від табору крокувала Баффі Гнатенко — Арсен навіть не знав, як її звуть насправді. За кілометр було видно, що її бадьорість штучна, удавана, і співає вона не з радості, а щоб підтримати себе морально. Їй нітрохи не було весело, тому вона співала голосно, хоч голос місцями й зривався.

Арсен продерся крізь кущі. Вийшов на узбіччя, на потрісканий асфальт; Баффі побачила його й замовкла, наче їй заціпило.

— Привіт, — Арсен ковтнув слину. — До станції пішки не менше години. Маршрутки після восьмої не ходять. Електрички після сьомої. Зараз уже чверть на дев’яту.

— То й що? — запитала вона холодно.

— Якщо хочеш іти — йди завтра вранці! А краще подзвони батькам, нехай машиною під’їдуть!

— А тобі що до того? — вона відступила.

Баффі жодного разу не входила в гру з того самого дня, як Арсен застрелив Лессі. Він, якщо чесно, забув про неї — і так мороки по горло. Він допускав, що Гнатенко виїхала — таке буває, якщо в таборі не сподобалось, стосунки не склалися…

— Чому ти не можеш мені простити, якщо Мар’яна давно простила? Я ж її скривдив, а не тебе!

43