У віконці чату стрибали букви. Слова з’являлися з такою кількістю помилок, що їх неможливо було розібрати, і мат, лайки, образи, потік огидних дурниць…
— Бий свиноящерів! — закричали раптом за тонкою стінкою.
— Вали червів! — вибухнуло навколо Арсена. — Вали їх!
— Ми їх зробили! Єс!
— Я тобі дупу порву, черепок!
Арсен стяг навушники. Половина віртуальних Ящерів були до цього моменту мертві: персонажі впали й розтали на майданчику перед їдальнею, коло баків з відходами, на підступах до танцмайданчика. Їхні хазяї стрибали за спинами гравців, репетували, грюкали стільцями, давали поради, яких ніхто не чув, тільки диктові стінки тряслися.
Баффі на екрані сіпнулась і впала. «Вашого персонажа вбито. Ви можете повернутися в гру на початку наступної ігрової сесії…»
— Ти бачив? — ревів йому на вухо Брюс Іванченко. — Ми взяли їдальню!
Сонце стояло в зеніті. Ажурні хмари то прикривали його, то зсковзували, і тіні на траві то виникали, то розчинялися. Арсен вийшов з табору з болем голови — його дедалі більше дратували крики, шум і лайка, обійми в пітних майках. Дратували до того, що хотілось битися.
Ситуація в грі вирівнялася — принаймні негайна поразка Ящерам більше не загрожувала. Вони міцно посіли друге місце — на першому були, як завжди, Змії, а Черепахи під Аніним керівництвом скотилися на третє. Клани розповзалися з бібліотеки, Арсен чув регіт хлопців і вереск дівчат. Вони обіймалися й цілувалися з радості; зараз юрбою завалять на обід, почнуть репетувати й перелаюватися з суперниками, поки не спаде адреналін. Тоді поспіхом жуватимуть, стукатимуть ложками, розбредуться по корпусах, щоб о четвертій годині пополудні з’явитися до своїх моніторів…
Коло табірних воріт стояла машина — цистерна, схожа на ті, що поливають вулиці. Завивала бензопилка: дядьки в спецодязі спилювали гілки, що низько звисали над алеями, працювали діловито й швидко. А може, й відбудують табір, подумав Арсен. З фірмою «Нові іграшки» з’являться гроші й на нові корпуси, і на облаштування території.
Цікаво, чого ж я домігся, думав Арсен, збиваючи на ходу білі шапки кульбаб. Та чортівня, що мені привиділася в грі, — результат прихованого впливу чи просто глюк? Духота, напруження, мухи… Я так утомився від цієї дурної гри. Скоріше б усе…
— Арсене, — Максим вимовив його ім’я задоволено, мов натураліст, що вловив цінного метелика. — Привіт!
Він стояв на краю басейну — шорти в нього цього разу були сніжно-білі, а футболка — кольору скипілої крові. В руці його виявилася комп’ютерна миша: Максим крутив її, наче дохлого пацюка за хвіст, намотавши провід на кисть.
— Привіт, — Арсен сповільнив крок.
— Молодець, я вже думав, що ти не виплутаєшся, — довірливо сказав Максим. — Класний обманний прийом: про те, що в грі є персонаж на ім’я Баффі, всі давно забули. Молодець. Їдальня, станція, турбудиночок — з такою територією можна ще поборотися, поздоровляю!
— Дякую, — Арсен усміхнувся у відповідь. — До речі, гарна погода.
Максим схилив голову до плеча:
— Чудова.
Він не збирався підслухувати. Просто бродив під вікнами з боку лісу, вишукував руде кошеня. Аніне вікно було на другому поверсі, відчинене навстіж.
— …Я сумую, Іване. Я дуже сумую. Все, це мій перший і останній дзвінок… Не лай мене. Я все розумію. Я люблю тебе. Так?
Вона говорила пошепки, але стояла, мабуть, занадто близько до вікна. Арсен завмер з піднятою ногою.
— Я не знаю, — сказала вона ледве чутно. — Незабаром… Я сумую за тобою. Так і знай.
На щастя, закінчивши розмову, вона не підійшла до вікна й не подивилася вниз. Грюкнули двері. Арсен бігцем, пригнувшись, обігнув будинок і перш, ніж Аня з’явилася на порозі котеджу, влаштувався, ніби нічого й не сталося, на сходах тераси.
Дуже скоро з’ясувалося, що він сів упоперек мурашиної стежки, і мурахи — лісові, червоні — з цього незадоволені.
Усе сталося на танцмайданчику ввечері цього ж дня. Три клани з’явились, як звичайно, при повному параді — у кепках і футболках своїх кольорів, дехто розфарбував обличчя. Спочатку Ящери, Змії й Черепахи тупцювали трьома тісними групами, намагалися танцювати зі своїми дівчатами, вороже поглядали по боках. Потім якийсь хлопець з Черепах випадково зачепив ліктем дівчину зі Змій. Через секунду почалося побоїще.
Аня, Арсен і Толік сиділи в холі з орхідеями, коло декоративного фонтана, перед плазмовою панеллю. Здавалося, що вони дивляться бойовик, знятий у документальній манері. Гриміла музика, металися червоні й сині промені, і в цій нестерпній каші Брюс Іванченко товк пику здоровому хлопцеві-черепасі, і крапельками розліталися кров та слина. Мар’яна Чабан з вереском рвала патли блондинці-змїї, не помічаючи власних втрат. Рештки дівочих зачісок летіли в повітрі, мов павутина, виблискуючи під світлом ліхтарів.
— Бий ящурів!
— Вали черепків!
— Вріж йому! Лови, сука!
Арсенові стало тухло в роті. Толік пробурмотів щось собі під носа.
— Де ж усі? — Аня сьорбнула з високої склянки, і зуби її стукнули об тонкі вінця. Арсен побачив, як зіткнулись у склянці крижинки. — Вони ж одне одного повбивають!
У цю мить ударив струмінь води й облив усіх учасників бійки, мазнув по обличчях, розводячи кров з розбитих носів. Поливальна машина з танковим гарчанням насувалася на спортмайданчик — а за нею бігцем насувалися вихователі, що якось одразу набули військової постави.
Вода била, розсікала бійку. Толік грав жовнами. Аня облизувала губи. Юрба сипонула на всі боки, майданчик оголився й спорожнів — валялися на мокрих плитах розтоптані кепки трьох кольорів, чийсь розбитий телефон, розірвана надвоє спортивна куртка…